Plan-3


تبلیغات در پایگاه خبری اندیشه کیمیا
فرانسه: آماده همکاری با آمریکا علیه ایران هستیم

سفیر فرانسه در آمریکا نوشته ضمن حفظ توافق هسته‌ای با ایران آماده همکاری با واشنگتن علیه فعالیت‌های منطقه‌ای ایران است.

به گزارش اندیشه کیمیا ، «جرارد آروئاد»، سفیر فرانسه در آمریکا در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت کشورش آماده همکاری با آمریکا جهت مقابله با فعالیت‌های منطقه‌ای ایران، در حین حفظ توافق برجام است.


وی نوشت: «اروپایی‌ها بارها گفته‌اند همزمان با حفظ توافق هسته‌ای ایران به شکل فعلی، آماده همکاری با آمریکا جهت پرداختن به سایر چالش‌های ایران برای ثبات منطقه هستند.»

فرانسه در ماه‌های بعد از روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا رهبری فشارهای اروپا علیه برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران را به عهده داشته است.

«امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه اولین کشور اروپایی بود که بعد از مواضع ترامپ ضد برجام، بحث «توافق مکمل» در زمینه برنامه موشکی با ایران را به میان آورد.

«دونالد ترامپ» روز جمعه ۲۲ دی‌ماه، در جدیدترین اقدام خود ضد برجام تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را تمدید کرد. وی علی‌رغم این تهدید کرد ممکن است این آخرین باری باشد که این کار را انجام می‌دهد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت در صورتی که نمایندگان کنگره و دولت‌های اروپایی برای «اصلاح معایب فاجعه‌بار» آن اقدام نکنند او در موعد بعدی تعلیق تحریم‌ها (۱۲۰ روز بعد) آمریکا را از برجام خارج خواهد کرد.

«رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه (دوم بهمن‌ماه) بعد از دیدار با مقام‌های انگلیسی در لندن گفت با کشورهای اروپایی بر سر تشکیل کارگروهی با مأموریت «اصلاح برجام» موافقت کرده است. مقام‌های کشورهای اروپایی هنوز رسماً درباره این ادعا موضع‌گیری نکرده‌اند.
منبع: فارس

Plan-4

بالا