Plan-3


نخست وزیر اقلیم کردستان عراق امروز وارد تهران می شود

نیچروان بارزانی در سفر امروز یکشنبه خود به تهران، با رئیس جمهور، رئیس مجلس و دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار می کند.

به گزارش اندیشه کیمیا ؛  پایگاه اینترنتی کُردی روداو گزارش داد نچیروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق ، امروز یکشنبه در راس هیئتی به منظور دیدار با رئیس جمهور، رئیس مجلس و دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران راهی تهران می شود.
در بیانیه کنسولگری ایران در اربیل آمده است نچیروان بارزانی، نخست وزیر دولت منطقه ای کردستان عراق، در ادامه تلاش های دیپلماتیک و گفتگو با کشور های دیگر درباره مسائل سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی به تهران سفر می کند.
در این بیانیه آمده است قباد طالبانی، معاون بارزانی، در این سفر وی را همراهی می کند.
کنسولگری ایران در اربیل اعلام کرد سفر این هیئت به تهران که تا روز دوشنبه ادامه دارد حائز اهمیت است. این سفر، اولین سفر نخست وزیر اقلیم کردستان عراق به تهران از زمان برگزاری همه پرسی در این منطقه و تصمیم دادگاه فدرال مبنی بر غیرقانونی بودن این همه پرسی است.
هیئت کردستان عراق در این سفر دو روزه نشست هایی را با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، علی لاریجانی، رئیس مجلس، و دیگر مقامات ایرانی از جمله علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، دیدار می کند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

Plan-4

بالا