Plan-3


سازمان اطلاعات لبنان به جاسوسی از 21 کشور متهم شد

در یک گزارش امنیتی که از سوی دو شرکت آمریکایی تهیه شده است، سازمان اطلاعات لبنان به هک کردن هزاران تلفن همراه در لبنان از سال 2012 تاکنون و تبدیل آن به ابزارهای جاسوسی علیه دیگر کشورها، متهم شده است.

به گزارش اندیشه کیمیا ، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، در این گزارش که از سوی دو شرکت متخصص در زمینه مسائل امنیتی تهیه شده، آمده است که دستگاه های امینتی لبنان از سال 2012 هزاران تلفن همراه را هک کرده و آن را به ابزارهای جاسوسی علیه 21 کشور دیگر تبدیل کرده اند.
تحلیلگران می گویند اثبات صحت این گزارش لبنان را با مشکلاتی با کشورهایی که علیه آن ها جاسوسی کرده، مواجه خواهد کرد.
با این حال عباس ابراهیم، مدیرکل امنیت عمومی لبنان اعلام کرد که دستگاه متبوع وی چنین توانایی هایی ندارد. نهاد المشنوق، وزیر کشور لبنان صحت این گزارش را تکذیب نکرده اما گفته در آن مبالغه شده است.
در این گزارش جزئیات هک شدن تلفن های همراه و کامپیوترهای افرادی مشخص که در زمینه های مختلف سیاسی، رسانه ای و اقتصادی در اماکن جغرافیایی مشخص در 21 کشور فعالیت می کنند، آمده است.
براساس این گزارش، هکرها به صدها مگابایت داده دست یافته اند که شامل شماره تلفن حدود 250 هزار تن و بیش از 480 هزار پیامک و 150 هزار تماس و سند و تصاویر و صدها معامله بانکی و تجاری در داخل و خارج لبنان می شود.

منبع : ایسنا

Plan-4

بالا