Plan-3


تبلیغات در پایگاه خبری اندیشه کیمیا
کاهش مجدد محبوبیت ترامپ در جدیدترین نظرسنجی‌ها


نتایج نظرسنجی تازه نشان می‌دهد میزان محبوبیت رییس جمهور آمریکا به طور بی‌سابقه‌ای کاهش یافته است.

به گزارش اندیشه کیمیا به نقل از پایگاه اینترنتی «پولیتیکو»، نتایج نظرسنجی تازه نشان می‌دهد میزان محبوبیت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا به طور بی سابقه‌ای کاهش یافته است.

نتایج نظرسنجی تازه «ان بی سی نیوز» و «وال استریت ژورنال» که امروز جمعه منتشر شد، نشان می‌دهد فقط ۳۹ درصد آمریکایی‌ها عملکرد دونالد ترامپ را تایید می‌کنند. این تازه‌ترین مورد در یک رشته نظرسنجی هاست که نشان می‌دهد میزان حمایت از ترامپ با گذشت یک سال از روی کار آمدن وی، به طور تاریخی پایین است.

ان بی سی نیوز گزارش داد محبوبیت ۳۹ درصدی ترامپ، پایین‌ترین رقم این چنینی است که روسای جمهور معاصر آمریکا یک سال پس از به قدرت رسیدن، در نظرسنجی‌ها داشته اند.

میزان محبوبیت ترامپ در مقایسه با ۴۱ درصد نظرسنجی ماه قبل ان بی سی/ وال استریت ژورنال، دو درصد کاهش یافته است. گفته می‌شود ترامپ در جریان مذاکرات دو حزب بر سر سیاست مهاجرت، با استفاده از واژه‌ای زننده به برخی از کشور‌های آفریقایی و کارائیب اشاره کرده است و دولت وی، در صورتی که طرح تامین هزینه‌های مالی امروز جمعه تصویب نشود، با توقف احتمالی فعالیت خود مواجه خواهد شد.

۵۷ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند عملکرد رئیس جمهور را تایید نمی‌کنند از جمله ۵۱ درصد که گفتند «به شدت مخالف» عملکرد وی هستند. در عین حال ۷۸ درصد جمهوریخواهان اعلام کردند عملکرد ترامپ را تایید می‌کنند. ۴۶ درصد افراد سفیدپوست و ۴۵ درصد مردان گفتند عملکرد وی را تایید می‌کنند، ولی فقط ۳۳ درصد زنان، ۲۶ درصد لاتین تبار‌ها و هشت درصد آمریکایی‌های آفریقایی تبار چنین موضعی داشتند.

منبع : گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان

Plan-4

بالا