وزارت دفاع افغانستان: ارتش در اختلافات سیاسی مداخله نمی کند

درحالی که والی بلخ پیش از این به اشرف غنی درباره استفاده از نیروی نظامی برای برکناریش هشدار داده بود اما رئیس ستاد ارتش افغانستان اعلام کرد که ارتش در کشمکش های سیاسی مداخله نخواهد کرد.

به گزارش اندیشه کیمیا ، پس از بن بست مذاکرات ریاست جمهوری افغانستان با حزب جمعیت اسلامی برای برکناری عطامحمد نور اخیرا گمانه زنی هایی درباره استفاده احتمالی اشرف غنی از ارتش علیه والی بلخ افزایش یافته است.
ژنرال «شریف یفتلی» رئیس ستاد ارتش افغانستان در نشست خبری که از شبکه طلوع پخش می شد، اعلام کرد نیروهای ارتش افغانستان در اختلافات سیاسی این کشور بی طرف هستند و ارتش از اقدام نظامی علیه رهبران سیاسی اجتناب می کند.
این مقام ارشد ارتش افغانستان تصریح کرد ارتش در حال برنامه ریزی برای نابودی منابع اقتصادی و انسانی گروه های تروریستی در سال آینده این کشور است.
ژنرال ارشد افغان در ادامه از رسانه ها خواست تا با انتشار اخبار نادرست سبب ایجاد نگرانی بین مردم این کشور نشوند.
پیش از این برخی از رسانه های افغانستان گزارش داده بودند که انجنیر داود والی تعیین شده اشرف غنی برای بلخ در یک پایگاه نظامی ارتش در شمال این کشور کار خود را آغاز خواهد کرد.
اما عطامحمد نور در واکنش به این موضوع به اشرف غنی هشدار داده بود که استفاده از نیروهای نظامی برای برکناری وی سبب تجزیه نیروهای امنیتی افغان خواهد شد.
والی بلخ همواره تاکید کرده است تا ریاست جمهوری افغانستان شروط حزب جمعیت اسلامی را نپذیرد از ولایت بلخ کناره گیری نخواهد کرد.

منبع : دفتر مطنقه ای خبرگزاری تسنیم

موارد مرتبط

بالا