روسیه خواستار برگزاری هرچه زودتر مذاکرات صلح افغانستان با طالبان شد

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد مسکو خواستار برگزاری هرچه زودتر مذاکرات صلح دولت افغاستان و طالبان است و برای میزبانی از این گفت وگوها نیز اعلام آمادگی می کند.

به گزارش اندیشه کیمیا به نقل از «تاس»، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در آستانه سفر خود به نیویورک از آمادگی مسکو برای میزبانی از گفت وگوهای صلح افغانستان میان حکومت وحدت ملی و طالبان خبر داد.
در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است «تجربه تلاش های بین المللی برای برقراری ثبات در افغانستان نشان دهنده عدم تاثیرگذاری برای حل مشکلات در این کشور از طریق نظامی است».
لاوروف در این باره گفت: روسیه خواستار آغاز هر چه زودتر مذاکرات مستقیم بین افغانستان و طالبان است تا جنگ داخلی در این کشور پایان یابد.
پیش از این نیز روسیه از برگزاری نشست هایی برای برقراری صلح در افغانستان میزبانی کرده است که در آخرین دور از این نشست ها 12 کشور از جمله افغانستان، ایران، هند، پاکستان، چین و کشورهای آسیای مرکزی حضور داشتند، اما آمریکا حاضر به شرکت در آن نشد.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیش از این، دلیل عدم حضور نماینده ای از این کشور در نشست مسکو را تلاش یکجانبه روسیه برای افزایش نفوذش بر کشورهای منطقه اعلام کرده بود.

منبع :  خبرگزاری تسنیم

بالا