Plan-3


آل سعود تروریست ها را به یک قدمی «عمان» کشاند/ زمین های بی ارزشی که با قیمت نجومی به فروش می روند

منابع مطلع از داخل شهر قشن گزارش می دهند که افرادی که برخی از آنها لباس آوارگان را بر تن دارند ، اراضی این شهر را با قیمت های نجومی بالاتر از قیمت واقعی آنها خریداری می کنند.

 عربستان از اوایل نوامبر گذشته اقداماتی را برای تأسیس یک مرکز بزرگ سلفی در شهر قشن دومین شهر بزرگ استان المهره آغاز کرده است. ریاض به بهانه انجام فعالیت های انسانی در داخل این استان اقداماتی را در راستای نظامی سازی استان و ایجاد گروه ها و تشکیلات مسلح تروریستی مبتنی بر آموزه های سلفی و وهابی تحت نظر خود در آن دنبال می کند.
استان المهره در شرقی ترین منطقه یمن قرار دارد و هنوز دامنه های جنگ ناشی از تجاوز عربستان به این استان نرسیده است، با این وجود متحاوزان از طریق عوامل دست نشانده، نفوذ نظامی و امنیتی بالایی در این استان دارند. با این وجود طی ماه های اخیر تلاش های بی سابقه عربستان در عرصه های مختلف در شهرهای بزرگ این استان آغاز شده که با اهداف امنیتی و سیاسی و ایجاد روند تنش آفرین ضد نیروهای مردمی و انقلابی یمن دنبال می شود. اقدامات عربستان در تأسیس و تشکیل گروه های تروریستی تندرو در این استان که در مجاورت پادشاهی عمان قرار دارد تا حدی افزایش پیدا کرده که زنگ خطر برای مسقط را نیز به صدا درآورده و این کشور اقداماتی را برای جلوگیری از تبدیل شدن منطقه مذکور به یک کانون شرارت جدید آغاز کرده است. عمان مرزهای گسترده و مناسبات مستحکمی با استان المهره یمن دارد و در واقع آن را حیاط خلوت خود به شمار می آورد. لذا این تحرکات می تواند از خطر قابل توجهی برای پادشاهی عمان برخوردار باشد.

اقدامات تنش آفرین عربستان در این منطقه از نیمه دوم نوامبر گذشته آغاز شد و ریاض یک تیم نظامی را به گذرگاه مرزی و فرودگاه الغیضة فرستاد .

منبع : تی نیوز

Plan-4

بالا