سال گذشته با 45 فروند موشک عمق عربستان سعودی و امارات را هدف قرار دادیم

جنبش انصارالله یمن روز چهارشنبه اعلام کرد سال 2017 عمق عربستان سعودی و امارات و مقر نظامیانشان در مناطق مختلف را با 45 فروند موشک هدف قرار داده است.

به گزارش اندیشه کیمیا  ، ستاد تبلیغات جنگ وابسته به جنبش انصارالله یمن در گزارشی حجم عملیات نظامی منحصر به فردی را که این جنبش سال 2017 علیه مواضع عناصر ( به اصطلاح ) ائتلاف تحت فرماندهی عربستان انجام داد منتشر کرد.
در این گزارش آمده است: ارتش و کمیته های مردمی یمن سال دو هزار و هفده 1569 خودرو نظامی، و هشت شناور دریایی دشمن را نابود کردند. نیروی هوایی 29 فروند هواپیما متعلق به ائتلاف را ساقط کرد و یگان موشکی مبارزان یمنی 46 فروند موشک بالستیک در سال گذشته شلیک کرد.
براساس این گزارش، ارتش و کمیته های مردمی یمن هشت دستگاه تانک آبرامز ، 196 دستگاه نفربر زرهی ، 1337 انواع خودرو نظامی متعلق به ائتلاف سعودی را منهدم کردند. نیروی دریایی و دفاع ساحلی مبارزان یمنی نیز هشت شناور نظامی شامل دو قایق جنگی، چهار کشتی جنگی، یک فروند زیردریایی جاسوسی و یک ناوشکن متعلق به متجاوزان را منهدم کردند.
در این گزارش آمده است پدافند هوایی ارتش و کمیته های مردمی یمن 29 فروند هواپیمای متعلق به ائتلاف از جمله دو فروند هواپیمای اف 16 ، یک فروند اف 15 ، یک فروند جنگنده تایفون ، یک فروند بالگرد آپاچی ، یک فروند بالگرد بلک هوک و همچنین 19 هواپیمای جاسوسی را سرنگون کردند.
یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن 45 موشک بالستیک را به عمق عربستان و امارات و مقر نظامیان این دو کشور و مزدوران آنان در مناطق مختلف درگیری شلیک کرد.
بر اساس این گزارش، تک تیراندازان ارتش و کمیته های مردمی یمن نیز سال گذشته توانستند 399 نظامی سعودی و هزار و هشتصد و نود و چهار مزدور سعودی را از پای درآورند.
منبع : العالم

بالا