Plan-3


اگر گوشی هوشمندتان داغ شد، چکار کنید؟

برخلاف کامپیوترتان، گوشی های هوشمند دارای فن یا هرگونه وسیله یا سیستم خنک کننده ای نیستند. البته آنها معمولا در دمایی قابل قبول کار می کنند و اغلب کاربران نیز فعالیت سنگین با گوشی های هوشمند خود انجام نمی دهند. با این حال شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند نیز همواره در جستجوی راه حل هایی برای کاهش دمای کارکرد محصولات خود هستند.

به گزارش اندیشه کیمیا ، اکثر گوشی های هوشمند نیز دارای اقدامات پیشگیرانه ایمنی هستند. اگر گوشی هوشمند شروع به داغ شدن کند، ممکن است به طور خودکار برخی قابلیت ها را غیرفعال سازد، فلش دوربین را خاموش کند یا قدرت پردازشی و عملکرد گوشی را کاهش دهد تا زمانی که دوباره دما به وضعیت نرمال برسد. با اینحال باز هم این احتمال هست که گوشی هوشمندتان داغ بماند و حتی داغ تر شود. در اینجاست که باید خودتان دست به کار شوید و جان گوشی دلبندتان را نجات دهید. در ادامه برخی از رایج ترین اقداماتی که بایستی در رابطه با داغ شدن گوشی هوشمند تان انجام دهید، توضیح داده شده است.

اگر باتری متورم شده است…
اگر باتری گوشی تان باد کرده و لبه های گوشی را از هم باز کرده یا حتی موجب ترک شده است؛ یا گوشی تان به طور غیر عادی داغ می شود، مقصر کسی نیست جز باتری لیتیومی آن که ممکن است آتش بگیرد یا منفجر شود! پس قبل از آنکه دود شوید و به آسمان بروید، اجالتا این اقدامات را انجام دهید :
1-گوشی را خاموش کنید.
2-به هیچ عنوان آن را شارژ نکنید و یا مورد استفاده مجدد قرار ندهید.
3-اگر دارای گارانتی است با نمایندگی برای تعویض آن تماس بگیرد (البته نه با این گوشی در حال انفجار)
4-بعد از خارج کردن بمب لیتیومی (باتری سابق) از گوشی، آن را به یک مرکز بازیافت مجاز تحویل دهید!
باد کردن گوشی اتفاقی نادر است (نه در ایران) ولی گاها پیش خواهد آمد، البته همیشه داغ شدن گوشی مربوط به باتری نیست، اما درصورت بروز این وضعیت و باد کردن و داغ شدن صفحه قسمت باتری، شک نکنید که اشکال کار از باتری است.

منبع : تی نیوز

برچسب‌ها

Plan-4

بالا