Plan-3


تبلیغات در پایگاه خبری اندیشه کیمیا
دولت چگونه از استارتاپ ها حمایت میکند

امروز در حاشیه جلسه هیات دولت، وزیر ارتباطات خبر از تشکیل یک کمیته ویژه برای حمایت از کسب وکارهای نوپا داد. بر همین اساس، در آینده هر بخش از بدنه دولت شکایتی از کسب وکارهای نوپا داشته باشد نمی تواند موضوع را برای قوه قضاییه ارسال کند چراکه این کار سبب فیلتر شدن تعدادی از کسب وکارهای یک حوزه می شود، بلکه مشکل باید در این کمیته ویژه مطرح گردد و پس از آن، در مورد شرایط تصمیم گیری شود.
از ابتدای هفته جاری تعدادی از سایت های کاریابی آنلاین به شکل دسته ای با مشکل فیلترینگ مواجه شده اند؛ اتفاقی که علت اصلی آن، مربوط به شکایت وزارت کار بوده است که بخشی از بدنه دولت محسوب می شود. همین مسئله انتقادات بسیاری را برای دولت دوازدهم و وزارت ارتباطات به همراه داشت.
آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در این باره می گوید: «امروز تصمیمی در دولت داشتیم مبنی بر اینکه هر نوع شکایتی که بدنه دولت از کسب وکارهای نوپا دارد، قبل از طرح در مراجع قضایی، موضوع در کمیته ای متشکل از معاونت حقوقی رییس جمهور، وزارت ارتباطات و وزارت کار و معاونت علمی و فناوری بررسی شود.»
جهرمی خبر می دهد که این اتفاق، تضمینی است برای کسب وکارهای نوپایی که در ایران فعالیت می کنند. او همچنین امروز خبر داد که با تایید رئیس جمهور و برای توسعه اشتغال جوانان، مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در طی دو سال جهت تامین مالی کسب و کارهای نوپا و توسعه لایه خدمات بر بستر شبکه ملی اطلاعات تخصیص داده شده است.

منبع : تی نیوز

Plan-4

بالا