Plan-3


سرقت اطلاعات بانکی کاربران از وب‌سایت رسمی وان‌پلاس

اخیراً عده‌ای از خریداران گوشی‌های وان‌پلاس از طریق وب‌سایت رسمی این شرکت، از سرقت اطلاعات بانکی‌شان خبر داده‌اند.

به‌تازگی یکی از خریداران گوشی‌های وان‌پلاس، نظرسنجی‌ای را در انجمن رسمی وان‌پلاس منتشر کرده که از کاربران درباره‌ی سرقت اطلاعات حساب بانکی‌ نظرخواهی می‌کند. براساس این نظرسنجی، بسیاری از خریداران آنلاین این گوشی‌ها، با چنین مشکلی مواجه شده‌اند. در نظرسنجی یادشده، ۱۷۴ نفر از شرکت‌کنندگان عنوان کرده‌اند که پس از خرید گوشی وان‌پلاس از طریق وب‌سایت رسمی این شرکت، متوجه معاملات جعلی از طریق حساب‌ بانکی‌شان شده‌اند.

براساس گفته‌ی یکی از خریداران، این موضوع توسط بانک به او اطلاع داده شده است؛ اطلاعات سرقت‌شده از او باعث شده بود تا شخصی به‌صورت غیرمجاز محصولی به ارزش ۷۹۰ دلار از والمارت خریداری کند.

وان‌پلاس در واکنش به این موضوع سکوت نکرده و به‌توضیح پروتکل‌های امنی که برای رمزگذاری بر اطلاعات بانکی کاربران استفاده می‌کند، پرداخته است. با این حال، تحلیلگران فیدوس که در زمینه‌ی امنیتِ پرداخت فعالیت دارند، این موضوع را واکاوی کرده و از وجود حفره‌ای کوچک در مرحله‌ی قبل از رمزگذاری خبر داده است؛ بر این اساس، قبل از رمزنگاری اطلاعات بانکی، مهاجمان می‌توانند به اطلاعات بانکی شما دسترسی داشته باشند.

حال این شرکت از آغاز تحقیقات خود برای یافتن حفره‌های موجود خبر داده است.

    امنیت اطلاعات یکی از موضوعات بسیار مهم است و همواره جزو اولویت‌های بالای شرکت قرار داشته است.

وان‌پلاس به خریداران صدمه‌دیده توصیه کرده که هرچه سریع‌تر برای جلوگیری از حملات بعدی و بازپرداخت پول‌شان به بانک مربوطه مراجعه کنند.
منبع : theverge

Plan-4

بالا