آموزش دریافت اطلاعات دقیق درباره مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوتر

آیا تا به حال برای تان پیش آمده که بخواهید اطلاعات سخت افزاری یا نرم افزاری مربوط به کامپیوتر خود را دقیق بدانید؟ مواردی همچون نام و مدل سخت افزار های نصب شده بر روی مادربورد، نسخه BIOS یا حتی اطلاعات جزیی در مورد محیط نرم افزاری. در این مقاله روش های مختلفی را برای یافتن این اطلاعات با هم مرور خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.
استفاده از Windows Settings برای به دست آوردن اطلاعات اولیه
اگر فقط به یک سری اطلاعات پایه و اولیه از سیستم نیاز دارید، می توانید در ویندوز ۸ یا ۱۰، از طریق Windows Settings به آن دست پیدا کنید. کلید های Windows+i را بر روی صفحه کلید فشار دهید. سپس بر روی آیکون System کلیک نمایید.

در سمت چپ صفحه، برگه About را انتخاب کنید.

در سمت راست صفحه، دو بخش مربوط به اطلاعات سیستم را مشاهده خواهید کرد. Device Specification اطلاعات پایه در مورد سخت افزار سیستم را نشان می دهد. این اطلاعات مواردی همچون نام و مدل پردازنده، مقدار حافظه RAM، شناسه (یا ID) دستگاه و همچنین نوع سیستم عاملی که شما از آن استفاده می کنید (بر حسب ۳۲ یا ۶۴ بیتی بودن) را شامل می شود.

قسمت Windows Specification، نسخه سیستم عامل، شماره ساخت و ورژن ویندوز نصب شده بر روی کامپیوتر را نشان می دهد.

استفاده از System Information برای اطلاعات جزیی تر از سخت افزار و نرم افزار سیستم
این ویژگی از زمان ویندوز XP در سیستم عامل های ویندوز گنجانده شده است. System Information اطلاعات بسیار جزئی تری نسبت به Windows Settings در اختیار شما قرار می دهد.
کلید های Windows+r را بفشارید، عبارت msinfo32 را تایپ کرده و کلید Enter را بزنید.

منبع : فناوری و اطلاعات

بالا