Plan-3


میلیارد دلار درآمد اپراتورها از رومینگ بین المللی

بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی ژونیپر، افزایش درآمد رومینگ بین المللی داده، علی رغم افت ۱۱ درصدی درآمد در سال ۲۰۱۷ شامل ۴۶ درصد کاهش در اروپای غربی نتیجه بسته های پیشنهادی «رومینگ مثل خانه» اپراتورها در سراسر جهان است.
به گزارش اندیشه کیمیا، این امکان را برای کاربران فراهم می آورد که از امکان خدمات داده، پیام رسانی و صوت خود در هنگام رومینگ استفاده کنند و هزینه اضافه نپردازند.
راه اندازی برنامه های رومینگ نامحدود در ایالات متحده آمریکا، اروپا و برخی مناطق شرق جهان به طور واضحی منجر به این امر خواهد شد که متوسط مصرف افرادی که از رومینگ استفاده می کنند تا انتهای سال ۲۰۲۰ به بیش از یک گیگابایت برسد.
نیتین بهاس، نویسنده این تحقیق می گوید: فضای بسیار محدودی برای پیشرفت در رومینگ صدا برای افزایش میزان درآمد وجود دارد. در هر حال، در مورد داده پتانسیل ارائه و پیشنهاد آن وجود دارد و هزینه هر مگابایت بر منطقه مورد نظر تاثیرگذار است. این امر باعث می شود افرادی که قبلا از رومینگ استفاده نمی کردند تبدیل به کاربرانی شوند که از این خدمات استفاده می کنند.
چگونه می توان درآمد را افزایش داد؟
در گزارش های جدید به این مسئله اشاره می شود که اپراتورهای همراه اگر از به روزرسانی های LTE استفاده کنند، می توانند سود خود را افزایش دهند و تجربه مشتری را بهبود بخشند.
در این گزارش نمونه هایی از بازارهای مخابراتی کشورهایی مثل فنلاند، کره جنوبی، آمریکا و چین آورده شده و به ودافون و دویچه تلکام نیز اشاره شده است.

نبع : تجارت نیوز

Plan-4

بالا