Plan-3


ترکیب برنده ایران برابر اسپانیا چه خواهد بود؟

به گزارش اندیشه کیمیا و به نقل از  ورزش 11، کارلوس کی روش بزرگ ترین چالش پیش روی خود را در دیدار حساس برابر اسپانیا، چیدمان ترکیب اصلی ایران می بیند، چرا که این ترکیب اصلی خواهد بود که در نهایت سود و زیان را در نتیجه بازی پدید می آورد.

روزبه چشمی در روز گذشته رسما رقابت های جام جهانی را از دست داد تا مصدومیت در بدترین شرایط گریبان او و تیم ملی را بگیرد و لیست 23 نفره تیم ملی بدل به 22 نفر شود! شاید در طول رقابت های جام جهانی این مسئله خیلی روی ایران این مسئله تاثیری نداشته باشد، اما در اختیار داشتن 23 نفر کامل به خودی خود تاثیر بسزایی در روحیه آنها دارد!

کی روش می داند که ترکیب 11 نفره اسپانیا، تلفیقی از سرعت، تکنیک و نبوغ است که هر کدام از آنها به تنهایی ستاره بزرگ ترین باشگاه هایشان محسوب می شوند، پس قاعدتا ترکیب برنده آن خواهد بود که کارلوس بازیکنانش را در معرض درگیری تن به تن با ستارگان لاروخا قرار ندهد!

شاید بهترین گزینه ممکن برای حضور در خط حمله، مهدی طارمی به جای سردار آزمون باشد! چرا که طارمی توان بازگشت به عقب و قدرت بهتری نسبت به آزمون در وظایف دفاعی داشته و در نبرد های تن به تن و همچنین دوندگی آمار به مراتب بهتری را نسبت به سردار دارد.

در خط هافبک، قطعا حضور امید ابراهیمی و اشکان دژاگه برای ایران بسیار موثر خواهد بود، قدرت دوندگی بالا و بازی درگیرانه و تخریبی جز فاکتورهای اصلی این دو بازیکن است که در کنار حضور سامان قدوس، علیرضا جهانبخش نیز سرعت را هم به خود خواهد دید!

در خط دفاع نیز به احتمال فراوان پژمان منتظری جایگزین روزبه چشمی خواهد شد؛ چرا که برای کارلوس کی روش قامت بلند جز فاکتور های اصلی است که در دفاع می تواند روی توپ های هوایی بسیار برای تیمش ارزشمند باشد، چرا که اسپانیا از بازیکنان سر زن بسیار قدرتمندی بهره می برد!

دیگر مهره های کی روش که می توانند نقشی تعیین کننده را روی فشار بی امان ماتادور ها ایفا کنند؛ به طور حتم، میلاد محمدی، مرتضی پور علی گنجی و مجید حسینی و احسان حاج صفی خواهند بود!

کی روش در قلب دفاع خود از 3 بازیکن باید استفاده کند؛ چرا که با 2 مدافع آخر نمی توان نظم درون تیمی و برهم ریختگی که ظاهری که اسپانیا را فلج خواهد کرد، ساخت؛ در نقطه آخر نیز قطعا علیرضا بیرانوند که نمایش فوق العاده ای را در دیدار برابر مراکش از خود به اجرا گذاشت برای ایران بهترین گزینه ممکن خواهد بود.

Plan-4

بالا