تفاوت علی کریمی با سایر معترضین: او مرفه بی درد نیست!

اندیشه کیمیا_علی کریمی به تازگی وارد یک جمگ تمام عیار با فدراسیون فوتبال و مافیای رسانه ای شده که به نظر می رسد، جنس حرفهای او با بقیه متفاوت تر است چرا که او نیازی به اعتراض ندارد و به هر چه در فوتبال بوده رسیده، پول، شهرت، محبوبیت، بازی در تیم ملی، بازی در جام ملتهای آسیا، بازی در جام جهانی، بازی در اروپا و بایرن مونیخ، کاپیتانی تیم ملی، بازی در پرسپولیس و … با نگاهی به کارنامه علی کریمی به این نتیجه می رسیم او به هیچ چیز دیگری در این فوتبال نیاز ندارد، نه نیاز به مطرح شدن و روی جلد رفتن دارد نه نیاز به پول دارد و نه نیاز به هیچ چیز دیگری! به زبان ساده، برخی از افرادی که هم پول، دارند هم شهرت و هم قدرت و محبوبیت، معمولاً خود را در دردسرهای اینچنینی نمی اندازند و ترجیح می دهند زندگی بی سرو صدای مرفه خود را دنبال کنند(مرفهان بی درد جامعه) اما علی کریمی علی رغم رسیدن به تمام موفقیتهای ممکن در فوتبال ایران در زمره مرفهین بی درد طبقه بندی نمی شود و با وجود اینکه همه چیز برایش فراهم است اما  نسبت به وظیفه اجتماعی که یک قهرمان ملی نسبت به هم وطنان خود دارد، بی تفاوت نیست و حاضر است، خود را در دردسر بیاندازد اما حق در فوتبال ایران حکمفرما شود.

تفاوت علی کریمی

صدای اعتراض او از جنس صدای اعتراض مردم است. او وقتی به نرخ عوارض خروج از کشور اعتراض کرد آن مبلغ، پول خرد جیب فرزندش هم نبود اما اعتراضش برای مردم بود. او وقتی به فساد در فوتبال ورود کرد، اصلا نیازی به ایجاد تنش در زندگی و حرفه خود نداشت ولی برای مبارزه و ریشه کن کردن این فساد همه گیر در بدنه ساختار اداری کشور و به طور خاص فدارسیون فوتبال، اظهاراتی را مطرح کرد که مطمئناً خود به خوبی از عواقبش با خبر است اما از همه چیز گذشت و با همان جسارت و صراحت لهجه همیشگی پرچم را برداشت.


تفاوت کریمی با سایر معترضین

بسیاری از مربیان و بازیکنان به ظاهر جسور در گذشته بوده اند که بگم بگم های زیادی به راه انداختتند اما در بزنگاه های حساس که می بایست به حرف می آمدند، به واسطه ترس از عواقبش عقب کشیده اند.

کریمی به واسطه شجاعتش با بقیه معترضین فرق دارد چرا که اگر بقیه به هر دلیلی تمایل ندارند زندگی مرفه خود را دچار تنش کنند، اما علی کریمی که در رفاه کامل زندگی می کند، با علم به متلاطم شدن زندگی اش قدم در این راه گذاشته و مطمئناً مردم نیز این تفاوتها را تشخیص می دهند و به همین خاطر هم است که بسیاری از هواداران فوتبال از او حمایت کردند و عادل فردوسی پور را محکوم!


متاسفانه فضای رسانه ای کشور به شکلی است که مثلاً فردی واحد، سردبیر چند سایت مشهور است و یا به واسطه ارتباطات با مسئولین رسانه های معتبر، می تواند به سادگی جریان سازی کند اما اینبار فرق می کند و این افراد نمی توانند چهره علی کریمی را نزد مردم تخریب کنند چرا که مردم به خوبی می فهمند و بد و خوب را تشخیص می دهند. اینکه به یکباره چند رسانه معلوم الحال با حمله به شخصیت علی کریمی سعی در فرار رو به جلو و زیر سوال بردن اعتراض علی کریمی دارند را مردم به خوبی متوجه می شوند با چه نیت و هدفی انجام می شود. کافیست هر فرد منصفی از خود این سوال را بپرسد که علی کریمی چه نیازی به این اعتراضات دارد؟ او که به مساعدت فدراسیون نشین ها علی القاعده حق و خقوقش هم از نفت تهران گرفت، پس اصولاً نمی بایست دیگر اعتراض می کرد اما موضوع اعتراضات کریمی به هیچ عنوان شخصی نیست و بسیار کلانتر از تصور برخی است چرا که اگر پرده های فساد این فوتبال بیفتذ، آنوقت معلوم می شود، این فوتبال چقدر برای مردم جذاب خواهد بود!

بی جهت نبود که هواداران استقلال به صورت خودجوش علی کریمی را در انتهای بازی استقلال و سپیدرود تشویق کردند. بی جهت نبود که علی رغم تلاش عادل فردوسی پور برای قراردادن کریمی مقابل مردم، از فردای آن روز کمپین هایی علیه عادل در فضای مجازی به صورت خودجوش تشکیل شد و نه علی کریمی!


کریمی به نود نمی رود

از گوشه و کنار شنیده می شود عادل فردوسی پور برای این هفته قصد دارد از علی کریمی برای شرکت در برنامه ش دعوت کند تا صحبتهایش را انجام دهد، اما مسلماً علی کریمی به این برنامه نخواهد رفت چرا که او درخواست مناظره با مهدی تاج در برنامه زنده کرده بود تا حقایق در افکار عمومی روشن شود؛ او نیازی به تریبون نود برای بیان صحبتهایش ندارد چرا که اکنون قدرت کانال تلگرامی او بیش از هر رسانه دیگری شده است.


تلاش ناشیانه برای تخریب کریمی

در تازه ترین تحرکات نیز شاهد تلاش ناشیانه یک سایت حاشیه ای برای تخریب چهره علی کریمی هستیم که سردبیرش(پ . ر) چندین سایت معروف ورزشی را هدایت می کند؛ اما باید خدمت این دوستان عرض کرد که اگر شبانه روز هم علیه کریمی مطلب بزنند، تاثیری در نظر مردم نخواهد داشت و کاری که مدتهاست به صورت مافیایی انجام میدادند، دیگر برای اثر گذاری بر نظر مردم، جواب نمی دهد!

با آرزوی موفقیت برای علی کریمی در مبارزه با فساد در فوتبال ایران و ریشه کن کردن رانت و مافیای رسانه ای از آن…

منبع:دراپ بال

بالا