چرا عربستانی ها یک دقیقه سکوت نکردند؟

عدم سکوت بازیکنان عربستان در ابتدای دیدار مقابل استرالیا به احترام کشته شدگان حملات تروریستی لندن، واکنش های زیادی را به همراه داشت.​​​​​​​

به گزارش اندیشه کیمیا، در این دیدار که از مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا برگزار شد، در ابتدای بازی بازیکنان استرالیا و داوران در احترام به کشته شدگان حملات تروریستی اخیر در لندن یک دقیقه سکوت کردند اما بازیکنان عربستان به زمین خود برگشتند و به صورت جدا ایستادند؛ حرکتی که خیلی زود در سر خط قرار گرفت و واکنش های زیادی را در شبکه های اجتماعی به دنبال داشت.

اما فدراسیون فوتبال استرالیا بعد از پایان دیدار که با برتری 3-2 تیم ملی این کشور به پایان رسید، اعلام کرد که پیش از بازی مسئولان عربستانی با یک دقیقه سکوت برای قربانیان حوادث تروریستی لندن که دو استرالیایی هم بین آنها بودند، موافقت نکردند و در نهایت تنها پذیرفتند که بازیکنان استرالیا این یک دقیقه سکوت را انجام بدهند.

در این بیانیه آمده است:" فدراسیون فوتبال استرالیا با کنفدراسیون فوتبال آسیا و تیم ملی عربستان بر سر یک دقیقه سکوت برای قربانیان حملات تروریستی لندن که دو زن استرالیایی هم در بین آنها بودند، به توافق رسید.

ای اف سی و تیم عربستان اعلام کردند که یک دقیقه سکوت می تواند برگزار شود. همچنین تیم عربستان به فدراسیون فوتبال استرالیا اعلام کرد که یک دقیقه سکوت در فرهنگ آنها نیست و آنها در هنگام این یک دقیقه، به زمین خودشان برمی گردند و در پست های مورد نظر خودشان می ایستند."

این در حالی است که عکس هایی از رقابت های مختلف منتشر شد که در آن به احترام مرگ ملک عبدالله، پادشاه سابق عربستان، یک دقیقه سکوت برقرار شده بود.

این اتفاق در ابتدای دیدار دوستانه الاهلی و بارسلونا که در دوحه برگزار شد هم رخ داده بود.

منبع:ورزش سه

بالا