Plan-3


سهراب مرادی، نامزد برترین وزنه بردار سال ۲۰۱۸

قهرمان ایرانی و رکورددار دسته ۹۶ کیلوگرم وزنه برداری جهان جزو نامزدهای کسب عنوان برترین وزنه بردار سال ۲۰۱۸ قرار گرفت.

به گزارش اندیشه کیمیا و به نقل از "ورزش سه"، سهراب مرادی که در چند سال اخیر جزو وزنه برداران شاخص دنیا بوده و بارها علاوه بر کسب مدال طلا رکوردشکنی کرده، مثل سال گذشته در میان نامزدهای وزنه بردار برتر سال قرار گرفته است.


فدراسیون جهانی وزنه برداری هر سال بعد از پایان سال میلادی اقدام به نظرسنجی از مخاطبانش برای انتخاب برترین وزنه بردار سال می کند. حالا هم ۵ وزنه بردار برتر سال ۲۰۱۸ از سوی IWF معرفی شده اند تا برای کسب عنوان برترین وزنه بردار سال رقابت کنند.


۱- یولی ایراوان از اندونزی، قهرمان دسته ۶۱ کیلوگرم جهان.


۲- لیئو ژیائو جون از چین، قهرمان دسته ۸۱ کیلوگرم جهان.


۳- سهراب مرادی از ایران، قهرمان دسته ۹۶ کیلوگرم جهان.


۴- سیمون مارتیروسیان از ارمنستان، قهرمان دسته ۱۰۹ کیلوگرم جهان.


۵- لاشا تالاخادزه از گرجستان، قهرمان دسته ۱۰۹+ کیلوگرم جهان.


اسامی بالا ۵ وزنه برداری هستند که از سوی فدراسیون جهانی به عنوان برترین ورزشکاران این رشته در سال ۲۰۱۸ معرفی شدند و حالا برای رای گیری از سوی مردم برای انتخاب نفر برتر نظرسنجی آغاز شده است.


برای رای دادن به سهراب مرادی، کاربران ایرانی می‌توانند به این لینک مراجعه کنند.


سال گذشته نیز سهراب مرادی در میان نامزدهای برترین وزنه بردار سال قرار داشت که در نهایت با بیش از ۳ هزار رای در رده سوم قرار گرفت. در سال ۲۰۱۸ هم سهراب مرادی علاوه بر کسب مدال طلای بازی های آسیایی توانست در مسابقات جهانی ترکمنستان به ۳ مدال طلا برسد و رکورد جدیدی در دسته ۹۶ کیلوگرم به ثبت برساند.


بدون شک لاشا تالاخادزه، وزنه بردار فوق سنگین گرجستانی بازهم جزو نامزدهای اصلی کسب عنوان برترین وزنه بردار سال خواهد بود.

Plan-4

بالا