«فروشنده» نامزد بفتا شد

لحظاتی پیش نامزدهای بفتای ۲۰۱۸ معرفی شدند.
به گزارش اندیشه کیمیا، نامزدهای هفتاد و یکمین دوره جوایز بفتا، مهم‌ترین جایزه سینمایی بریتانیا اعلام شد. «فروشنده» اصغر فرهادی از ایران در بخش بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان نامزد جایزه شده است. نام فیلم های «دانکرک»، «بلید رانر 2049» و «شکل آب» بارها در میان نامزدها تکرار شده است و بدون شک بزرگ ترین غایب هم «پست» استیون اسپیلبرگ است. لیست کامل نامزدها به شرح زیر است:

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

الیسون جنی- «اینجانب تانیا»

کریستن اسکات توماس- «تاریک ترین ساعت»

لوری متاکالف- «لیدی برد»

لزلی منویل- «Phantom Thread»

اکتاویا اسپنسر- «شکل آب»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

کریستوفر پلامر- «همه پول های جهان»

هیو گرانت- «پدینگتون 2»

سم راکول- «سه بیلبورد بیرون از ایبینگ، میسوری»

ویلیام دفو- «پروژه فلوریدا»

وودی هارلسون- «سه بیلبورد بیرون از ایبینگ، میسوری»

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

ستاره های سینما در لیورپول نمی میرند

بازی مالی

پدینگتون 2

مرا به نام خودت بخوان

مرگ استالین

بهترین فیلمنامه ارجینال:

برو بیرون

اینجانب تانیا

لیدی برد

شکل آب

سه بیلبورد بیرون از ایبینگ، میسوری

بهترین کارگردان:

کریستوفر نولان- «دانکرک»

دنی ویلنو- «بلید رانر 2049»

لوکا گوادانینو- «مرا به نام خودت بخوان»

گیرمو دل تورو- «شکل آب»

مارتین مک دونا- «سه بیلبورد بیرون از ایبینگ، میسوری»

بهترین بازیگر نقش اول زن:

انت بنینگ- «ستاره های سینما در لیورپول نمی میرند»

فرانسیس مک دورموند- «سه بیلبورد بیرون از ایبینگ، میسوری»

مارگو رابی- «اینجانب تانیا»

سالی هاوکینز- «شکل آب»

سیرشا رونن- «لیدی برد»

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

دنیل دی لوییز- «Phantom Thread»

دنیل کالویا- «برو بیرون»

گری الدمن- «تاریک ترین ساعت»

تیموتی شلمی- «مرا به نام خودت بخوان»

جیمی بل- «ستاره های سینما در لیورپول نمی میرند»

بهترین فیلم بریتانیایی:

تاریک ترین ساعت

مرگ استالین

کشور خود خدا

بانو مکبث

پدینگتون 2

سه بیلبورد بیرون از ایبینگ، میسوری

بهترین فیلم:

دانکرک

مرا به نام خودت بخوان

شکل آب

سه بیلبورد بیرون از ایبینگ، میسوری

تاریک ترین ساعت

بهترین فیلم اول کارگردان، نویسنده یا تهیه کننده بریتانیایی:

گرت تانلی (نویسنده، کارگردان و تهیه کننده) و جک هیلی گاتمن و تام میتمن (تهیه کننده)- «غول»

رانگنو نیونی (نویسنده و کارگردان) و امیلی مورگان (تهیه کننده) - «من جادوگر نیستم»

جانی هریس (نویسنده و تهیه کننده) و توماس نپر (کارگردان)- «استخوان آرواره»

لوسی کوهن (کارگردان)- «قلمرو ما»

ستاره در حال ظهور:

دنیل کالویا

فلورنس پیو

جاش اوکانر

تسا تامپسون

تیموتی شلمی

بهترین انیمیشن:

کوکو

وینسنت دوست داشتنی

زندگی من به عنوان یک کدو

بهترین فیلمبرداری:

بلید رانر 2049

تاریک ترین ساعت

دانکرک

شکل آب

سه بیلبورد بیرون از ایبینگ، میسوری

بهترین طراحی لباس:

دیو و دلبر

اینجانب تانیا

تاریک ترین ساعت

Phantom Thread

شکل آب

بهترین چهره پردازی:

بلید رانر 2049

تاریک ترین ساعت

اینجانب تانیا

ویکتوریا و عبدل

شگفتی

بهترین مستند:

شهر ارواح

من کاکاسیاه تو نیستم

ایکاروس

یک عاقبت ناخوشایند

جین

بهترین تدوین:

بیبی راننده

بلید رانر 2049

دانکرک

شکل آب

سه بیلبورد بیرون از ایبینگ، میسوری

بهترین موسیقی:

شکل آب

دانکرک

تاریک ترین ساعت

بلید رانر 2049

Phantom Thread

بهترین طراحی تولید:

دیو و دلبر

بلید رانر 2049

تاریک ترین ساعت

دانکرک

شکل آب

بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان:

«فروشنده» از ایران

«او» از فرانسه

«بی عشق» از روسیه

«آنها اول پدرم را کشتند» از کامبوج

«کنیز» از کره جنوبی

بهترین صدا:

بیبی راننده

بلید رانر 2049

دانکرک

شکل آب

جنگ ستارگان: اخرین جدای

بهترین جلوه های ویژه بصری:

بلید رانر 2049

دانکرک

شکل آب

جنگ ستارگان: آخرین جدای

جنگ برای سیاره میمون ها

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی:

Aamir

Cowboy Dave

A Drowning Man

Work

Wren Boys

بهترین انیمیشن کوتاه انگلیسی:

Have Heart

Mamoon

Poles Apart

گفتنی است این مراسم روز 18 فوریه 2018 در لندن برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم

بالا