Plan-3


آغاز عملیات 40 هزار پروژه عمرانی به مناسبت دهه فجر در کشور

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور از آغاز ۴۰ هزار پروژه کم هزینه اما زود بازده به مناسبت دهه فجر در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش اندیشه کیمیا، مهدی جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور افزود: امسال به مناسبت ۴۰ سال پیروزی انقلاب اسلامی ۴۰ پروژه کم هزینه اما زود بازده را با همکاری بسیج سازندگی آغاز خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تعداد ۴۰ هزار پروژه در کنار پروژه‌های عمرانی که استانداران و شهرداری‌ها در حال اجرا هستند آغاز به کار می‌کند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور خاطر نشان کرد: در سال آینده یک سال پر نشاط در عرصه عمرانی کشور خواهیم داشت و تمام شهرها و ر وستاهای کشور به یک کارگاه عمرانی تبدیل خواهند شد.

وی در ادامه به وضعیت اعتبارات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اشاره کرد و گفت: میزان اعتباری که در سال‌های گذشته به سازمان شهرداری‌ها تخصیص داده می‌شد در راستای کمک به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تبصره دو ماده ۳۹ بود که امسال هنوز محقق نشده و ما نتوانستیم اعتباری به شهرداری‌ها بدهیم البته تلاش ما بر این بوده تا با همان اعتبارات سال گذشته ماشین‌آلاتی را به شهرداری‌ها تخصیص دهیم.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور درباره توزیع قیر نیز ابراز امیدواری کرد که در سال جاری بتوان اعتباراتی را به شهرداری‌ها اختصاص داده و به شهرهای کوچک و شهرهای میانی و روستاها کمک کنیم.

جمالی نژاد بیان کرد: در بخش تقسیم قیر سهم سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها برای تقسیمات کشور امسال ۱۳ درصد بوده است. در این رابطه بیش از ۳۲۰ میلیارد تومان برای شهرداری‌ها در کشور تخصیص داده شده است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور ابراز امیدواری کرد: در سال آینده تخصیص قیر به شهرداری‌ها در کشور بیشتر شود.

ایسنا

برچسب‌ها

Plan-4

بالا