Plan-3


لزوم کمک بخش‌های مختلف دولت به حوزه توسعه روستایی

معاون جدید توسعه روستایی و عشایری معاونت ریاست جمهوری عنوان کرد که خدمت در عرصه محرومیت‌زدایی یکی از توفیقات الهی به بنده است.

به گزارش اندیشه کیمیا، محمد امید عصر امروز در مراسم معارفه خود به عنوان معاون جدید توسعه روستایی و عشایری ریاست جمهوری با بیان اینکه آقای رضوی معاون پیشین فردی پیگیر مسائل روستایی و همچنین پیگیر مصوبات دولت به نفع روستاییان بود، گفت: فکر نمی‌کنم هیچ کسی به اندازه وی سفر استانی رفته باشد.

امید ضمن تشکر از اعتماد دولت و آقای جهانگیری به او اظهار کرد: معتقدم خدمت در عرصه محرومیت‌زدایی یکی از توفیقات الهی به بنده است و دولت یازدهم و دوازدهم در توجه به محرومین و مناطق محروم عنایت ویژه داشته است.

معاون جدید توسعه روستایی و عشایری معاونت ریاست جمهوری با بیان اینکه آقای فتاح رییس کمیته امداد بارها عنوان کردند که دولت در بحث کمک به محرومین هیچ کوتاهی نکرده، ادامه داد: آقای فتاح بارها گفته که نامه‌ای نبوده است که من به آقای جهانگیری بنویسم و ایشان جواب نداده باشند و می‌بینید که مستمری مددجویان کمیته امداد در یکسال و نیم اخیر چند برابر شده و اتفاقات خوبی در حوزه روستایی در حال رخ دادن است.

وی با بیان اینکه رویکردمان در حوزه توسعه روستایی این است که این مجموعه باید میدان‌دار باشد، اظهارکرد: این مجموعه حاکمیتی است و باید مطالبه‌گری را مورد پیگیری قرار دهد و من در جلسه روز شنبه با آقای جهانگیری نیز متوجه شدم که مطالبه‌گری محور مطالب وی است.

معاون جدید توسعه روستایی و عشایری معاونت ریاست جمهوری با بیان این‌که لازم است که بخش‌های مختلف دولت در حوزه توسعه روستایی به ما کمک کنند، گفت: 27 درصد جمعیت کشور در حوزه روستاها هستند و تولید و حرکت در روستاها شکل می‌گیرد و قطعا توقف خدمت و عدم ارائه‌ خدمات به روستاها می‌تواند افتی را ایجاد کند که کشور را تحت تاثیر قرار دهد و می‌بینید که حاشیه‌نشینی و غیره از پیامدهای عدم توسعه روستایی و عدم ارائه‌ خدمات به روستاییان و شهرهای کوچک است.

به گزارش ایسنا، محمد امید پیش از این ریاست معاونت اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) را برعهده داشت.

ایسنا

Plan-4

بالا