انقلاب اسلامی ایران انقلابی متاثر از نهضت امام حسین(ع) بود

فرمانده سپاه ناحیه اردبیل گفت: انقلاب اسلامی ایران انقلابی متاثر از نهضت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بوده و این انقلاب در امتداد انقلاب سرخ حسینی است.

 سرهنگ حسن دهقانی‌نیا پیش از ظهر امروز در محفل شعرخوانی مقاومت عاشورایی در اردبیل اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران انقلابی متاثر از نهضت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بوده و این انقلاب در امتداد انقلاب سرخ حسینی است.

وی با اشاره به آغاز این انقلاب از سال ١٣٤٢، نقش حضرت امام خمینی(ره) در بیداری مردم ایران را مهم و برجسته دانست و گفت: حضرت امام خمینی(ره) با آرمان‌ها و اهدافی که داشت، زمینه را برای نشر و گسترش فرهنگ عاشورایی در دنیا فراهم ساخت.

فرمانده سپاه ناحیه اردبیل تصریح کرد: انقلاب اسلامی ثمره رهبری داهیانه حضرت امام و مجاهدت‌ها و رشادت‌های مردم ولایتمدار و ولایت‌پذیر است که باید قدردان این انقلاب و ارزش‌ها و آرمان‌های والای آن باشیم.

دهقانی‌نیا با تاکید بر اینکه حماسه هشت سال دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ ایران زمین است، افزود: این حماسه، سرشار از ناگفتنی‌های زیادی است که شاعران و نویسندگان باید ابعاد مختلف آن را بیان کنند.

فرمانده سپاه ناحیه اردبیل از شاعران و نویسندگان استان خواست تا با سرودن اشعار و نگارش کتاب، مقاله و تحقیق، احساسات پاک رزمندگان و حماسه آفرینان این حماسه مقدس را به تصویر و قلم بکشند.

محفل شعرخوانی«مقاومت عاشورایی» در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی و همزمان با هفته دفاع مقدس، با حضور شاعران آیینی استان، در حسینیه نمایشگاه عملیات رمضان در باغ موزه دفاع مقدس اردبیل برگزار شد.

در این مراسم شعرای آئینی استان در رثای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش و نیز رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، آخرین دل سروده‌های خود را قرائت کردند.

 

تسنیم

بالا