Plan-3


تبلیغات در پایگاه خبری اندیشه کیمیا
ردپای کشورهای مرتجع عربی در حوادث تروریستی امروز تهران وجود دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که رد پای کشورهای مرتجع عربی منطقه در حوادث تروریستی امروز تهران مشاهده می شود، گفت: کشورهای مرتجع عربی بخشی از بازی آمریکایی ها و اسرائیلی ها در منطقه هستند.
[ردپای کشورهای مرتجع عربی در حوادث تروریستی امروز تهران وجود دارد]

اردشیر نوریان روز چهارشنبه اظهار کرد: کشورهای مرتجع عربی منطقه مانند عربستان و سایر کشورهای اقماری عربی که اکنون با ایران روابط تیره و تاری هم دارند به خاطر این که بتوانند مقداری طعم تلخی شکستشان را در تحولات منطقه کاهش دهند و از طرفی انتقال بحران به درون مرزهای ایران را مدیریت کنند، از این اقدامات تروریستی حمایت می کنند.
وی تاکید کرد: رد پای عربستان را در این حادثه مشاهده می شود، به هر حال شاید مقداری قضاوت تا قبل از جمع بندی و تجزیه و تحلیل کلی اخبار و گزارش های مرتبط به این حوادث کمی زودهنگام باشد ولی بر اساس تحلیل کلی، مطمئن باشید که خط و ربط کشورهای عربی آن هم با هدایت و مدیریت و چینش پازل توسط کشورهای فرامنطقه ای مانند آمریکا و اسرائیل صورت می گیرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: کشورهای مرتجع عربی هم بخشی از این ابزار بازی آمریکایی ها در منطقه و اسرائیلی ها در تحولات منطقه ما هستند ولی قطعا رد پایشان وجود دارد.
نوریان تاکید کرد: در مباحث امنیتی و اطلاعاتی یک مقدار خوش خیالی ، غفلت و سهل انگاری می تواند چاشنی بروز بعضی از حوادث کور تروریستی مثل آنچه که امروز در تهران در مجلس شورای اسلامی و حرم حضرت امام راحل اتفاق افتاد را پیش بیاورد.
وی ادامه داد: با وجود این که سیستم امنیتی و اطلاعاتی کشور سیستم کاملا ورزیده، بروز، مسلط، با انگیزه و اعتقادی است با کمی غفلت تروریست ها توانستند این اقدام تروریستی را در تهران، قلب کشور ایران و در پایتخت و در مجلس شورای اسلامی انجام دهند.
نوریان گفت: تروریست ها البته به لحاظ طراحی تاکتیک های ورود، نفوذ و اقدام کار ویژه و فوق العاده ای امروز در تهران انجام ندادند و چهار نفر مسلح آمدند و به مردم عادی تیراندازی کرده اند و در نهایت با مجروح کردن چند نفر وارد بخشی از ساختمان دفاتر مجلس شده و خسارتی وارد کردند و خودشان هم توسط نیروهای امنیتی به درک واصل شده اند.
وی افزود: این اقدام به لحاظ ساختار مساله و ارزش کار امنیتی و اطلاعاتی عملیات پیچیده و سنگینی نیست.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: سیستم امنیتی حتما باید هوشیارتر، مراقب تر، باهوش تر، زیرک تر و با کفایت بیشتری عمل کنند.
نوریان همچنین گفت: دقت باید بیشتری کنیم که ضمن مراقبت از مرزهای کشور بتوانیم در مراکز حساس، مهم و حیاتی کشور مانند مجلس و نهاد ریاست جمهوری یا سایر مراکز حساس دیگری مانند مترو و محل های تجمع مردمی هوشیارتر باشیم و انشاء الله چنین حوادثی تکرار نشود.
به گزارش ایرنا، در حمله تروریستی امروز تروریست ها به حرم مطهر امام راحل و مجلس شورای اسلامی تاکنون 12 نفر شهید و 42نفر مجروح شده اند.

ایرنا

Plan-4

بالا