ویژه سیاسی

دوحه ادعاها درباره ناکام ماندن کودتا در قطر توسط ترکیه را رد کرد

سفارت قطر در آنکارا نسبت به گزارش اخیر منتشر شده در روزنامه‌های ترکیه تحت عنوان "سرکوب کودتا علیه امیر قطر" و حفاظت از محل اقامت وی در دوحه توسط نیروهای نظامی ترکیه واکنش نشان داد.

به گزارش اندیشه کیمیا، به نقل از النشره، سفارت قطر در آنکارا در بیانیه‌ای که آن را در صفحه توئیتر خود منتشر کرد،‌ نوشت: برخی رسانه‌های ترکیه‌ای گزارشی را تحت عنوان "ترکیه مانع از کودتا در قطر شد" منتشر کرده‌اند. باید تاکید کنیم که گزارش مذکور ادعاهای بی‌اساس و نادرست بسیاری را به ویژه درمورد درخواست قطر از ترکیه برای ممانعت از کودتا در شب پنجم ژوئن 2017 شامل می‌شود.

این سفارتخانه افزود: صدور دستوراتی درمورد مکلف کردن نیروهای ویژه یا سربازان ترک برای حفاظت از مقر اقامت شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر دولت قطر ادعاهایی بی‌اساس و فاقد اعتبار است.

سفارتخانه قطر در این بیانیه با اشاره به تلاش‌ها برای تشدید نظامی بحران خلیج‌فارس از سوی کشورهای محاصره کننده قطر گفت: بدون شک تلاش‌های سیاسی برخی از هم‌پیمانان و دوستان ما در منطقه و جهان و به ویژه تلاش‌های دولت کویت و ترکیه در ممانعت از تشدید نظامی بحران نقش به سزائی داشته است.

این سفارتخانه عنوان داشت: ما مسئولیتی را که در مورد دقت در بیان مطالب و رجوع به منبع اصلی پیش از انتشار چنین ادعاهایی بر دوش رسانه‌ها است، یادآور می‌شویم چراکه در غیر این صورت آنها را مسئول تبعات قانونی ناشی از انتشار ادعاهای نادرست می‌دانیم.

منبع: ایسنا

بالا