Plan-3


دلایل انتخاب ترامپ ،پوتین و سلیمانی به عنوان چهره های خبرساز 2018

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه معتقد است که خبرسازترین و تاثیرگذارترین شخصیت بین‌المللی در عرصه منطقه خاورمیانه در سال 2018 سردار قاسم سلیمانی است.

به گزارش اندیشه کیمیا، در آستانه فرا رسیدن سال نو میلادی( 2019) در گفت‌وگو با کارشناسان و صاحب‌نظران عرصه بین‌الملل و سیاست خارجی کشور از آن‌ها پرسیده که به نظرشان خبرسازترین چهره بین‌المللی سال 2018 فارغ از عملکرد مثبت یا منفی آن‌ها چه کسی بوده است؟

در این ارتباط حمیدرضا آصفی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه سردار قاسم سلیمانی خبرسازترین و تاثیر گذارترین شخصیت بین‌المللی در عرصه منطقه خاورمیانه در سال 2018 است ،در بیان علت این انتخاب گفت: او  و هم رزمانش در بحث مبارزه با تروریسم در منطقه از جمله مبارزه  با گروه تروریستی داعش به توفیقات خوبی دست پیدا کرده است و در همین چارچوب تاثیر جدی در ایجاد امنیت در منطقه داشت.

این دیپلمات پیشین کشورمان همچنین دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین دو شخصیت خبرساز 2018 در سطح جهانی عنوان کرد و در این ارتباط تصریح کرد : ترامپ  با دیوانه بازی‌ها و سیاست‌های خود دنیا را متحیر کرد و پوتین با روش‌های سنجیده خود آمریکا را در منگنه قرار داد.

ایسنا

Plan-4

بالا