Plan-3


قرقاش: روابط نزدیک ایران و قطر دیگر بر کسی پوشیده نیست
وزیر مشاور در امور خارجه امارات در واکنش به تماس تلفنی رئیس جمهور کشورمان با امیر قطر اعلام کرد که نزدیکی ایران و قطر دیگر غیر علنی نیست.
 
به گزارش ایسنا به نقل از العربیه، انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات در صفحه توئیتر خود نوشت: ارتباطات ایران و قطر در بالاترین سطح خود است. هماهنگی‌های میان ایران و قطر دیگر بر کسی پوشیده نیست و برای همگان آشکار شده است.
 
وی ادعا کرد: تماس تلفنی انجام شده میان رئیس جمهور ایران و امیر قطر در واقع در راستای رویکردی فرصت طلبانه برای حمایت از حوثی‌ها در یمن است و احتمالا این رویکرد قطر مورد حمایت شهروندان این کشور نیست.
 
قرقاش مدعی شد: من فکر نمی کنم که شهروندان قطری از حمایت از حوثی‌های یمن و نزدیکی روابط با ایران راضی باشند. رویکرد فرصت طلبانه قطر باعث انزوای شهروندان این کشور از کشورهای منطقه شده است.
 
به گزارش اندیشه کیمیا و به نقل از  ایسنا، از حدود یک سال گذشته کشورهای عربستان، بحرین، مصر و امارات قطر را مورد تحریم قرار داده‌اند. حجت الاسلام والمسلمین  حسن روحانی روز دوشنبه در تماس تلفنی شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر با وی، ضمن تبریک متقابل عید سعید فطر، ابراز امیدواری کرد که تهران و دوحه بتوانند از ظرفیت‌های بسیار زیادی که برای روابط تجاری و اقتصادی میان دو کشور وجود دارد، بیش از پیش استفاده کنند.
 
وی مقاومت و ایستادگی ملت و دولت قطر در برابر فشارها، تهدیدها  و محاصره ناعادلانه را ستودنی دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران محاصره تحمیلی قطر را ناعادلانه و باعث تفرقه و تنش بیشتر میان کشورهای منطقه می‌داند و تمامی تلاش خود را برای همکاری و مساعدت ملت و دولت قطر و ثبات منطقه بکار می‌گیرد.
 
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه  سیاست تهران، تعامل و گفت‌وگو با کشورهای منطقه برای پایان دادن به اختلافات است، تلاش برای ایجاد ثبات و امنیت در کل منطقه را به نفع همه ملتهای منطقه دانست و اظهار کرد: سیاست‌های ماجراجویانه برخی کشورهای منطقه را نادرست می‌دانیم  و معتقدیم که تداوم این روند بی تردید مشکلات موجود در منطقه از جمله در فلسطین، سوریه و یمن را بیشتر می کند.
 
روحانی گفت: امروز مردم فلسطین و بویژه ساکنان غزه در فشار زیادی هستند و هر روز توسط رژیم غاصب صهیونیستی مورد حمله قرار می‌گیرند و حمایت جمعی ما مسلمانان می‌تواند در تخفیف آلام آنها تاثیر گذار باشد.
 
رئیس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه بحران یمن راه حل نظامی ندارد و همه باید با تقویت راه‌های سیاسی،  به ایجاد ثبات و امنیت در این کشور و منطقه  کمک کنیم، تهاجم اخیر به بندر حدیده را باعث شکل گیری یک فاجعه انسانی در یمن برشمرد و گفت: ادامه این درگیری‌ها، مردم فقیر یمن را در فشار طاقت فرسا قرار داده و وظیفه همه ما این است که به این مردم مظلوم کمک کنیم.
 
برچسب‌ها

Plan-4

بالا