Plan-3


ادعاهای خالد بن سلمان علیه ایران

سفیر عربستان در واشنگتن با بیان اینکه ریاض حامی فلسطین است مدعی خونریزی و کشتار ایران در برخی کشورهای عربی شد.

به گزارش اندیشه کیمیا به نقل از ایسنا، خالد بن سلمان سفیر عربستان در آمریکا در صفحه توئیتر خود مدعی شد که عربستان به رهبری پادشاه و ولیعهده این کشور به حمایت خود از مسائل مسلمانان و عرب‌ها و در راس آنها مساله فلسطین ادامه خواهد داد، این وظیفه و طبیعت ما است و کسانی که در مساله فلسطین دست‌کاری می‌کنند همان کسانی هستند که در محور نظام ایران می‌چرخند، ایران که خون عرب‌ها در سوریه و یمن و دیگر کشورها را می‌ریزد و به دنبال اشغال آنها است.

وی مدعی شد که این اشخاص حق حمایت از ایران را ندارند، ایرانی که مدعی حمایت از مقاومت فلسطین است اما در مقابل به دنبال اشغال پایتخت‌های عربی است و در آنجا مرتکب قتل می‌شود و خون فرزندان‌شان را می‌ریزد.

به گزارش ایسنا، این دیپلمات سعودی درحالی مدعی حمایت عربستان از مساله فلسطین است که مقامات این کشور به دنبال عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی هستند و در رابطه با تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس نیز تا کنون موضع روشنی نداشتند.  جمهوری اسلامی ایران همواره حامی اول مسائله فلسطین و محور مقاومت در جهان بوده است.

ادعای خونریزی و کشتار ایران در کشورهای عربی درحالی مطرح می شود که ائتلاف عربی به رهبری عربستان نزدیک به سه سال است که زنان و کودکان یمن را به قتل می‌رساند، مدارس و بیمارستان‌های آنان را بمباران می‌کند و از رسیدن غذا و دارو به آنها ممانعت و به دلیل تجاوزهای وحشیانه در یمن نام این ائتلاف در لیست سیاه سازمان ملل قرار گرفت. جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال ایجاد راه حل سیاسی برای بحران یمن و سوریه بوده است و در این راستا تلاش‌های فراوانی کرده است.

این در حالی است که حضور ایران در برخی کشورها مستشاری بوده و به درخواست دولت قانونی آن کشورها انجام شده است.

Plan-4

بالا