Plan-3


افزایش قیمت ارز موجب فشار روانی بر آحاد مردم می‌شود

یک عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش قیمت ارز می‌تواند بر روی افزایش قیمت اقلام ضروری مورد مصرف مردم تاثیر بگذارد که در نهایت موجب فشار روانی بر آحاد مردم می‌شود.

به گزارش اندیشه کیمیا، صدیف بدری در تذکری شفاهی به وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی در پایان جلسه علنی امروز، بیان کرد: آقای کرباسیان و آقای سیف علیرغم اینکه از طرف دولت نرخ دلار 4200 تومان اعلام شده است بارها از سوی مقامات عالی دولتی اعلام شده که نگرانی از بابت موضوع ارز وجود ندارد، اما نوسانات ارز و روند صعودی آن همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه گفت: افزایش قیمت نرخ ارز از چندین جنبه مهم و اساسی است. در وهله نخست احتمال افزایش قیمت‌های اقلام مصرفی مردم باعث ایجاد فشار روانی بر آحاد مردم شده است. همچنین احتمال تعلل در وارد کردن اقلام مصرفی مردم توسط واردکنندگان و سوداگران به امید افزایش بیشتر قیمت‌ها وجود دارد که لازم است با توجه به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان نسبت به نظارت‌های قبلی اقدام شود.

وی در پایان گفت: مساله بعدی تاثیر افزایش قیمت ارز بر صنعت و اشتغال کشور است. با توجه به تامین مواد اولیه بخش عمده‌ای از تولیدکنندگان از خارج از کشور، هرگونه افزایش قیمت ارز به افزایش هزینه تولید منجر شده که فشار مضاعفی را بر دوش بخش تولید و صنعت وارد می‌کند. بدیهی است که در چنین شرایط اهداف حفظ اشتغال‌های موجود و ایجاد اشتغال‌های جدید با مشکل مواجه خواهد شد. تیم اقتصادی دولت نسبت به تصمیم کارشناسی و انقلابی باید اقدام کند.

ایسنا

Plan-4

بالا