Plan-3


اشک و لبخند در سرای 2 نگهبان

به گزارش اندیشه کیمیا،بامداد روز گذشته با اعلام یک مورد آتش‌سوزی، بلافاصله تیمی از آتش‌نشانان به محل حادثه واقع در خیابان ١٧شهریور اعزام شد. با حضور آتش‌نشانان، مشخص شد که مردی میان‌سال روی یک هیتر برقی سقوط کرده و نیمی از صورتش نیز سوخته است. بررسی‌ها نشان داد این مرد جان خود را از دست داده است. با گزارش موضوع به بازپرس جنایی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، قاضی کاظم میرزایی در محل حاضر شد و از نزدیک، این صحنه مرگ مشکوک را مورد بازبینی قرار داد.
هیچ‌چیزی که نشانگر وجود درگیری درون این اتاقک نگهبانی باشد وجود نداشت و جسد متوفی نیز هیچ علامت و نشانی مبنی‌بر درگیر شدن نداشت. فقط نیمی از صورت سوخته متوفی نظر قاضی میرزایی را به خود جلب کرد.
بررسی‌ها ادامه داشت و پس از چک کردن قفل در ورودی که هیچ‌گونه تخریبی روی آن صورت نگرفته بود و همچنین نبودن هیچ شاهدی که ناظر بر درگیری باشد، قاضی ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد این فرضیه را مطرح کرد که احتمالا این مرد میان‌سال پس از سکته و مرگ، بر روی هیتر افتاده و این حادثه رخ داده است.
با دستور مقام قضایی، جسد متوفی برای بررسی‌های بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد و قاضی میرزایی اطلاعات بیشتر درباره این پرونده را به مشخص شدن نتایج پزشکی قانونی و همچنین اعلام علت دقیق مرگ منوط کرد.
١٠ ساعت قبل، فرار از چنگال عفریت مرگ
١٠ ساعت پیش از بروز این حادثه نیز حادثه‌ای مشابه رخ داد و با اعلام محبوسی فردی درون یک اتاقک نگهبانی، بلافاصله تیم امداد و نجات آتش‌نشانی مشهد خود را به خیابان کاشانی رساند.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد دراین‌باره گفت: محل بروز حادثه یک ساختمان پنج‌طبقه در دست احداث بود که مردی میان‌سال درون اتاقک نگهبانی آن محبوس شده بود.
حسن جعفری با اشاره به اینکه شعله اجاق‌‌گاز تک‌شعله درون اتاقک نظر آتش‌نشانان را به خود جلب کرد افزود: اولین نشانه‌ها با توجه به شواهد، از گازگرفتگی این مرد میان‌سال حکایت داشت که بلافاصله امدادگران آتش‌نشانی اقدامات لازم را انجام دادند.
وی ادامه داد: پس از باز کردن در این اتاقک، بلافاصله پیکر نیمه‌جان این نگهبان که با مرگ دست و پنجه نرم می‌کرد به بیرون از اتاقک منتقل شد.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد با اشاره به روشن بودن اجاق‌گاز تک‌شعله خوراک‌پزی در فضای محصور حدودا دوازده‌‌متری محل نگهبانی فرد حادثه‌دیده واقع در طبقه اول این ساختمان‌ اظهار کرد: بر‌اساس بررسی‌های اولیه کارشناسان آتش‌نشانی، این نگهبان پنجاه‌وپنج‌ساله دچار گازگرفتگی شده بود که خوشبختانه هنگام حضور آتش‌نشانان دارای علائم حیاتی بود‌. لذا برای انتقال به بیمارستان، به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

منبع:شهرآرا آنلاین

Plan-4

بالا