Plan-3


تبلیغات در پایگاه خبری اندیشه کیمیا
مبل فروش یک میلیارد تومان داد تا اعدام نشود

پسری که در کارگاه مبل سازی راننده یک وانت را کشته بود شش سال بعد از جنایت توانست رضایت اولیای دم را جلب کند.

 

به گزارش اندیشه کیمیا، بیست و هشتم تیرماه سال 90 به پلیس خبر رسید پسر 27ساله ای به نام مسعود در یک کارگاه مبل سازی در چهارادانگه کشته شده است. پلیس به کارگاه مورد نظر رفت و جنازه با صدور دستور قضایی به پزشکی قانون فرستاده شد. بررسی ها نشان می داد مسعود که راننده وانت بود پس از درگیری با صاحب کارگاه به نام مجید در خون غلتید. به این ترتیب ردیابی مجرم فراری در دستور کار پلیس قرار گرفت و این پسر 23ساله 21روز پس از جنایت با مراجعه به پلیس خود را تسلیم کرد.

وی گفت:چند روز قبل از این ماجرا یکی از مشتری هایم مبل هایی را که خریده بود که می خواست بار وانت کند و با خود ببرد. به همین خاطر مسعود را خبر کردم. اما کرایه وانت را بالا تر از حد معمول اعلام کرد. به همین خاطر مشتری ام خواست تا وانت دیگری خبر کنم. مشتری ام با راننده وانت توافق کرد و مبل ها را بار وانت کرد و رفت ولی مسعود از این ماجرا ناراحت شد.

وی ادامه داد: بیست و هشتم تیرماه مسعود بار دیگر مقابل کارگاهم آمد و از من گلایه کرد. او می گفت نباید راننده وانت دیگر را خبر می کردم تا مشتری ام مجبور باشد مبل ها را بار وانت مسعود کنم. من از شنیدن این حرف ناراحت شدم و به او اعتراض کردم. او هم سیلی به صورتم زد که با هم درگیر شدیم. من هم با قیچی که برای بریدن پارچه های رومبلی از آن استفاده میکردم یک ضربه به سینه اش زدم.

مجید در شعبه 113 دادگاه کیفریسابق استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و به درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شد. حکم صادره در شعبه چهارم دیوان عالی کشور تایید شده بود که وی توانست با پرداخت یک میلیارد تومان به اولیا دم رضایت آنها را جلب کند.

به این ترتیب وی دیروز از جنبه عمومی جرم در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمد باقر قربان زاده و با حضور یک مستشار محاکمه شد.

مجید گفت: باور کنید قصد کشتن مسعود را نداشتم. وقتی با هم درگیر شدیم او به سمت من حمله کرد و من برای دفاع از خودم با قیچی به او ضربه زدم. من حتی نمیدانم قیچی چطور به قلبش فرو رفت. حالا بیش از شش سال است که در زندانم و خانواده ام با سختی زیاد تواستند رضایت اولیای دم را جلب کنند. من پشیمانم و از قضات دادگاه تقاضای بخشش دارم.

در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد و با توجه به رضایت اولیای دم وی را به شش سال و سه ماه زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کرد تا وی به زودی آزاد شود.

 

منبع:رکنا

Plan-4

بالا