Plan-3


توجه بانک سپه به رفع نیازهای مردم

مدیرعامل بانک سپه از توجه ویژه این بانک به رفع نیازهای مردم در کنار حضوری اثرگذار در عرصه کلان اقتصادی و پرداخت تسهیلات به ۲۷۱ هزار خانواده متوسط و کم‌برخوردار طی ۱۰ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش اندیشه کیمیا، محمدکاظم چقازردی مدیرعامل بانک سپه ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: این بانک به عنوان یکی از بانک‌های مهم و تاثیرگذار در حمایت از طرح‌های کلان و ملی کشور، کمک به رفع مشکلات اقشار مختلف مردم به ویژه افراد کم‌برخوردار را همواره مدنظر داشته و در این راستا طی ۱۰ ماهه سال جاری برای تسهیلات پرداختی به خانواده‌های متوسط و کم‌برخوردار جامعه بیش از ۳۶ هزار میلیارد ریال منابع خود را اختصاص داده است.

کمک به خودکفایی ۱۸ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی (ره) 

رییس هیات‌مدیره بانک سپه اظهار داشت: بر اساس اعلام مسئولان کمیته امداد امام‌خمینی‌(ره) این بانک با پرداخت حدود ۲۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به توانمندسازی و خوداتکایی ۱۸ هزار و ۲۴۳ خانواده تحت پوشش این کمیته طی پنج سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ کمک کرده است.

وی ضمن تاکید بر ادامه حمایت بانک سپه از خوداتکایی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی (ره) تصریح کرد: این بانک در قالب اجرای تبصره ۲۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۵، با پرداخت ۲۷۷ میلیارد ریال تسهیلات به دو هزار طرح اشتغالزا به عنوان دومین بانک کشور در اعطای تسهیلات به خانواده‌های محروم کشور شناخته شد.

چقازردی ادامه داد: بانک سپه در ۱۰ ماهه سال جاری ۵ هزار و ۴۳۲ فقره تسهیلات به مبلغ ۹۱۶ میلیارد ریال به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور پرداخت کرده است.

پیشگامی بانک سپه در کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور با اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار بازسازی

مدیرعامل بانک سپه گفت: پس از زلزله دلخراش غرب کشور، بانک سپه به عنوان اولین بانک، ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده از زلزله استان‌های غربی کشور اختصاص داد.

وی کمک این بانک به هموطنان در هنگام وقوع حوادث طبیعی را مورد اشاره قرار داد و افزود: بانک سپه در ۹ ماه سال جاری به ۴ هزار و ۷۰۰ خانواده آسیب‌دیده ناشی از حوادث طبیعی بیش از ۲۲۸ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

آغاز زندگی مشترک ۸۰ هزار زوج جوان با وام ازدواج بانک سپه

رییس هیات‌مدیره بانک سپه ضمن اشاره به عملکرد مطلوب این بانک در پرداخت تسهیلات ازدواج، بیان کرد: در ۱۰ ماهه سال جاری ۸۰ هزار و ۴۷۱ زوج جوان با تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بانک سپه زندگی مشترک خود را آغاز کردند.

وی افزود: بانک با اختصاص ۶ هزار میلیارد ریال از منابع خود، گام موثری در اجرای طرح ضربتی وام ازدواج مورد تاکید بانک مرکزی برداشت.

چقازردی اضافه کرد: بانک سپه بابت پرداخت تسهیلات ازدواج به زوج‌های جوان در ۱۰ ماهه سال جاری ۸ هزار و ۴۰۷ میلیارد ریال از منابع خود را اختصاص داد.

پرداخت ۳۷۰۰ فقره تسهیلات طرح مشاغل خانگی

رییس هیات‌مدیره بانک سپه گفت: این بانک در ۱۰ ماهه سال جاری ۳ هزار و ۷۳۱ فقره تسهیلات به مبلغ ۳۹۵ میلیارد ریال در قالب طرح مشاغل خانگی در استان‌های مختلف کشور پرداخت کرده است.

نوسازی و بهسازی ۸۱۰۰ واحد مسکونی با حمایت بانک سپه

چقازردی اظهار داشت: این بانک برای نوسازی و بهسازی مسکن شهری و روستایی در ۹ ماهه سال جاری هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد.

پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مسکن و درمان به ۲۸۰۰ خانواده معظم شهدا و ایثارگران

مدیرعامل بانک سپه از پرداخت ۲ هزار و ۸۰۰ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه درمان و مسکن به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران طی ۱۰ ماهه سال جاری خبر داد و افزود: هزار و ۸۸۶ میلیارد ریال منابع بانک به پرداخت این تسهیلات اختصاص یافت.

اختصاص ۲۵ هزار میلیارد ریال به طرح‌های ملی و استانی اشتغال‌زا

رییس هیات‌مدیره بانک سپه ضمن اشاره به تعامل مطلوب شعب بانک با فعالان اقتصادی در اقصی نقاط کشور به ویژه در استان‌های مرزی، تصریح کرد: این بانک ۲۵ هزار میلیارد ریال منابع خود را برای اعطای تسهیلات به طرح‌های مصوب کارگروه اشتغال و کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال در استان‌های مختلف کشور اختصاص داده است.

اعطای تسهیلات به ۱۳۰۰ واحد تولیدی کوچک و متوسط

چقازردی به همراهی بانک سپه با سیاست‌های اقتصادی دولت و تلاش برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: این بانک برای کمک به رونق تولید و اشتغال در ۹ ماهه سال جاری ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به یک هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی کوچک و متوسط پرداخت کرده است.

صدور ۱۶۶ هزار کارت اعتباری

مدیرعامل بانک سپه با تاکید بر ضرورت مشارکت بانک‌ها برای حمایت از رونق تولید و اشتغال، تصریح کرد: این بانک برای تحریک تقاضا و کمک به افزایش امکان خرید مردم در ۹ ماهه سال جاری ۱۶۶ هزار کارت اعتباری به مبلغ ۲۳ هزار میلیارد ریال صادر کرد.

بانک سپه بهترین بانک کشور در فعالیت‌های ارزی پسابرجام

رییس هیات‌مدیره بانک سپه گفت: بر اساس آمار دریافتی از بانک مرکزی در دوره پسابرجام، این بانک با ۸ میلیارد و ۲۷۶ میلیون دلار، بهترین عملکرد ارزی را در سیستم بانکی کشور طی سال ۱۳۹۵ و ۹ ماه اول سال جاری داشته است.

وی افزود: سهم بانک سپه از شبکه بانکی کشور در حوزه عملیات ارزی در سال گذشته ۱۲.۵۸ درصد و ۹ ماهه ابتدای سال جاری ۱۴.۳۹ درصد است.

چقازردی با بیان اینکه حجم فعالیت‌های ارزی از جمله شاخص‌های حضور موفق بانک‌ها در عرصه داخلی و بازارهای جهانی است، اظهار داشت: بانک سپه با داشتن نیروهای توانمند در این عرصه موفقیت‌های چشمگیری را در مدت کوتاه پس از برجام به دست آورده است.

رشد ۶۸ درصدی صدور حواله‌های ارزی

وی ادامه داد: در ۱۰ ماهه سال جاری صدور حواله‌های ارزی بانک سپه با ۶۸ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۵ میلیارد و ۳۱۲ میلیون دلار رسید که یک میلیارد و ۵۴۰ میلیون دلار از این حواله‌های ارزی بابت واردات کالا بوده است.

مدیرعامل بانک سپه ضمن اشاره به فعالیت شعب خارجی این بانک در چند کشور اروپایی، تصریح کرد: یک هزار و ۵۳۲ فقره اعتبارات اسنادی به مبلغ حدود ۲ میلیارد دلار در ۱۰ ماهه سال جاری در بانک سپه گشایش یافته که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد رشد نشان می‌دهد.

عاملیت و مشارکت برای تخصیص ۱۱ میلیارد دلار منابع ارزی صندوق توسعه ملی برای طرح‌های کلان و ملی کشور

چقازردی از عاملیت و مشارکت ۱۱ میلیارد و ۱۷۶ میلیون دلار منابع ارزی برای اجرای طرح‌های کلان و ملی نظیر؛ پتروشیمی بیدبلند، نفت‌وگاز صبا اروند، سروک آذر، حفاری داناکیش، نفت‌وگاز کنگان، نیروگاه هریس، فولاد کاوه اروند، پتروشیمی‌های خط مرکز شامل؛ پتروشیمی های فیروزآباد، فسا، جهرم و داراب از محل منابع صندوق توسعه ملی توسط این بانک خبر داد.

وی با بیان اینکه منابع فوق بدون احتساب تسهیلات اعطائی از طریق منابع داخلی به بخش‌های مختلف اقتصادی است، افزود: از این محل، طی سال ۱۳۹۵، حدود ۶ میلیارد و ۶۶۰ میلیون دلار تسهیلات به مشتریان پرداخت و معادل ۳ میلیارد و ۳۷۰ میلیون دلار نیز اعتبارات اسنادی گشایش شد.

مدیرعامل بانک سپه ضمن تاکید بر مسئولیت‌پذیری این بانک در کمک به توسعه بخش‌های مختلف اقتصادی کشور، تصریح کرد: طرح پالایش گاز بیدبلند؛ بزرگ‌ترین طرح سندیکایی نظام بانکی کشور؛ با گشایش اعتبار اسنادی یک میلیارد دلاری با عاملیت بانک سپه در حال اجرا است.

مشارکت در امضای ۹.۵ میلیارد یورو قرارداد فاینانس برای تامین مالی طرح‌های اولویت‌دار کشور

رییس هیات‌مدیره بانک سپه اظهار داشت: این بانک به همراه چند بانک داخلی با کارگزاران سه بانک کره جنوبی، اتریش و دانمارک، قراردادهای اعتباری خارجی میان‌مدت (فاینانس) به مبلغ ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو برای تامین مالی طرح‌های کلان و اولویت‌دار کشور امضا کرده است.

وی افزود: بانک سپه همچنین به همراه چند بانک داخلی دیگر، قرارداد اعتباری خارجی میان‌مدت (فاینانس) بدون مبلغ برای تامین مالی پروژه‌های ملی و کلان کشور با یک بانک روسی امضا کرده است.

پرداخت ۸۴۰ میلیون دلار تسهیلات ارزی از محل صندوق توسعه ملی

مدیرعامل بانک سپه از تعامل مطلوب این بانک با صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: این بانک در ۱۰ ماهه سال جاری، ۳۲ فقره اعتبار اسنادی از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی به مبلغ یک میلیارد و ۳۰ میلیون دلار گشایش و معادل ۸۴۰ میلیون دلار تسهیلات به فعالان اقتصادی اعطا کرده است.

منبع: ایسنا

Plan-4

بالا