روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد

مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی، روح الله خدارحمی را به سمت رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی منصوب کرد.

به گزارش اندیشه کیمیا به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، روح الله خدارحمی ضمن برخورداری از سابقه فعالیت پژوهشی در معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، در فاصله سال های 73-1371 کارشناس دفتر آموزش عالی و تحقیقات سازمان برنامه و بودجه بوده و از سال 1373 به عنوان کارشناس اداره کل بررسی های اقتصادی و برنامه ریزی به بانک کشاورزی پیوست.
وی در فاصله سال های 1374 تا 1385 به عنوان رئیس اداره کل بررسی های اقتصادی و برنامه ریزی و همچنین مدیر امور تجهیز منابع به فعالیت در این بانک ادامه داد. خدارحمی همچنین از سال 1385 به مدت 4.5 سال به عنوان عضو هیات مدیره در پست بانک ایران و در فاصله سال های 1389 تا پایان سال 1393 عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران بوده است. وی از ابتدای سال 1394 مجددا به بانک کشاورزی پیوست و تا این تاریخ عضو هیات مدیره این بانک بوده است.
این گزارش می افزاید، روح الله خدارحمی همچنین در طول سال های فعالیت در بانک صادرات به عنوان عضو غیر موظف هیات مدیره شرکت های ملی انفورماتیک، شاپرک، انرژی سپهر و شرکت بیمه سرمد همکاری کرده است.
شایان ذکر است روح الله خدارحمی متولد سال 1338 و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد علوم اقتصادی از دانشگاه شهید بهشتی است.
 از جمله سوابق علمی - آموزشی وی، می توانبه موارد زیر اشاره کرد:
انجام تحقیقات مختلف در زمینه های اقتصادی، مالی و بانکی
سرپرستی و مشارکت در تهیه برنامه راهبردی اول بانک کشاورزی و عضویت در کمیته راهبری برنامه استراتژیک دوم بانک
شرکت در کنفرانس بین المللی the challenges of sustainable outreach ، کلمبو، سریلانکا
مشارکت در تدوین برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ...

منبع : خبرگزاری تسنیم

بالا