Plan-3


آمریکا برای تأمین LNG خود دست به دامن روسیه شد

در پی شرایط بد آب وهوایی در سواحل شرقی آمریکا، قیمت گاز در این منطقه به شدت افزایش یافته و به همین دلیل آمریکا برای تأمین بخشی از نیاز خود، واردات LNG از روسیه را آغاز کرده است.

به گزارش اندیشه کیمیا به نقل از راشاتودی ، درحالی که آمریکا در تلاش است تا به یکی از قطب های صادرات LNG در جهان تبدیل شود و جای روسیه را در بازار گاز اروپا بگیرد، هم اکنون برای تأمین گاز موردنیاز خود دست به دامن روسیه شده است.
یک روزنامه روسی گزارش داد: اخیراً یک محموله بزرگ LNG از روسیه به مقصد آمریکا بارگیری شده و قرار است در روز ۲۲ ژانویه در نزدیکی بوستون آمریکا تخلیه شود.
تشدید شرایط آب وهوایی سواحل شرقی آمریکا باعث شده است که قیمت گاز در این منطقه به شدت افزایش یابد و هم اکنون به بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ دلار در هر هزار مترمکعب برسد که تقریباً در آمریکا بی سابقه بوده است.
تحریم های آمریکا علیه روسیه به طور مشخص واردات LNG از این کشور را ممنوع نکرده است، اما واشنگتن بارها اعلام کرده است قصد دارد روسیه را به عنوان بزرگ ترین تأمین کننده گاز اروپا از بازار این قاره بیرون براند و به همین منظور با همکاری اتحادیه اروپا و یا به صورت یکجانبه تحریم هایی را نیز علیه روسیه وضع کرده است تا بتواند تأمین مالی پروژه های شرکت گازپروم روسیه را با مشکل مواجه کند.
این محموله گاز صادراتی توسط یک نفتکش فرانسوی متعلق به شرکت انجی در حال حمل گاز به آمریکاست. البته محل بارگیری این نفتکش نیز از انگلیس بوده است؛ چراکه در ماه دسامبر یک تانکر بزرگ روسی اولین محموله بزرگ LNG را به انگلیس برد.
روسیه به تازگی تأسیسات تولید LNG خود را در منطقه یامال انگلیس واقع در شمال این کشور به راه انداخته است. سرمایه گذاری موردنیاز برای ساخت این تأسیسات معادل ۲۷ میلیارد دلار برآورد شده است .

منبع :  خبرگزاری فارس

Plan-4

بالا