Plan-3


ارزان ترین و گرانترین معاملات زمستانی مسکن

بر اساس داده های اولیه معاملات مسکن انجام و ثبت شده در تهران از ابتدای زمستان تاکنون، میان ارزان ترین و گران ترین آپارتمان فروخته شده در این مدت ۴ میلیارد و ۷۷۳ میلیون تومان اختلاف قیمت وجود دارد.

روزنامه دنیای اقتصاد: بر اساس داده های اولیه معاملات مسکن انجام و ثبت شده در تهران از ابتدای زمستان تاکنون، میان ارزان ترین و گران ترین آپارتمان فروخته شده در این مدت ۴ میلیارد و ۷۷۳ میلیون تومان اختلاف قیمت وجود دارد.
 سامانه اطلاعات بازار املاک ایران مشخصات کلی معاملات مسکن در تهران را پس از ثبت از سوی مشاوران املاک از طریق سایت اینترنتی این سامانه به نشانی «www.hmi.mrud.ir» در دسترس عموم افرادی که قصد دارند از آخرین قیمت ها در مناطق مختلف شهر مطلع شوند، قرار می دهد. ارزیابی داده های این سامانه حاکی است، گران ترین معامله مسکن در تهران به لحاظ رقم کل قرارداد از ابتدای دی ماه تا کنون متعلق به آپارتمان یکساله ۲۷۴ مترمربعی واقع در منطقه سه، خیابان دروس بوده است که به بهای ۴ میلیارد و ۸۲۵ میلیون تومان فروخته شده است.
رتبه دوم گران ترین معامله مسکن در تهران به واحد مسکونی نوساز و کلید نخورده دیگری واقع در خیابان دربند تهران تعلق دارد که اگرچه بهای هر مترمربع از این واحد، بیشتر از معامله قبلی است، اما ارزش کل معامله با توجه به فاکتور مساحت ۲۵۰ مترمربعی، ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده است. ارزان ترین آپارتمان فروخته شده در تهران نیز طی این مدت مربوط به واحد ۳۵ مترمربعی ۱۹ سال ساخت در محدوده منطقه ۱۴ (سرآسیاب) و به ارزش ۵۲ میلیون تومان بوده است. رتبه بعدی مربوط به آپارتمان ۵۰ مترمربعی ۱۱ سال ساخت در محدوده دروازه غار تهران در منطقه ۱۲ است که ۶۰ میلیون تومان فروخته شده است.

 

ارزان ترین و گرانترین معاملات زمستانی مسکن

منبع : تی نیوز

Plan-4

بالا