Plan-3


برادر بزرگ سانتافه از راه رسید

ابتدای امسال بود که نسل جدید سانتافه معرفی شد اما ” هیوندای ” می دانست در این بین خانواده هایی وجود دارند که چیزی بزرگ تر از سانتافه را طلب می کنند!

بدین ترتیب ” پالیسید ” متولد شد. شاسی بلند متوسط جدید کره ای ها نه تنها ابعاد بزرگ تری از سانتافه دارد، بلکه حتا طول آن از مدل سانتافه XL نیز بلندتر است. طول، عرض و ارتفاع این خودرو به ترتیب ۱۹۶٫۱، ۷۷٫۸ و ۶۸٫۹ اینچ است و با ویل بیس (فاصله بین محوری) ۱۱۴٫۲ اینچی، در حد و اندازه خودرویی همچون نیسان پت فایندر ظاهر می شود.
پالیسید را می توان خودرویی دوست داشتنی دانست. نکته تحسین بر انگیز در رابطه با این خودرو، بی شباهت بودن آن به هیچ خودروی دیگری در این کلاس است. درست همانند برادر خوانده اش کیا تلوراید اما در پیشانی پالیسید می توان اشتراک بسیاری را با سانتافه جدید پیدا کرد. جلو پنجره آبشاری بزرگ و چراغ های دو تکه، اصلی ترین المان های زبان طراحی جدید شاسی بلندهای هیوندای هستند.

برادر بزرگ سانتافه از راه رسید

 

برادر بزرگ سانتافه از راه رسیدبرادر بزرگ سانتافه از راه رسید

 

برای درک بزرگی پالیسید، کافی است تا از نمای کناری نگاهی به ابعاد بدنه آن داشته باشید. کشیدگی فضای بار و ابعاد بزرگ لچکی عقب به پیروی از سبک SUV های بزرگ آمریکایی طراحی شده است. گلگیرهای تنومند در نمای کناری می توانند رینگ های ۲۰ اینچی را درون خود پوشش دهند تا پالیسید از هر نظر، خودرویی با صلابت به نظر آید. شاسی بلند بزرگ هیوندای ضریب درگ ۰٫۳۳ دارد که این را مدیون تدابیر آیرودینامیکی طراحان است. اما در نمای عقب، چراغ های خنجری با فرم عمودی، شخصیتی مستقل از سانتافه را برای پالیسید رقم می زنند.

برادر بزرگ سانتافه از راه رسید

فضای درون کابین آن قدر کافی است که ۸ نفر در ۳ ردیف درون آن بنشینند. به راستی که پالیسید را می توان خودرویی مناسب برای خانواده ها دانست. درون کابین، هفت درگاه USB و شانزده جا لیوانی در نظر گرفته شده است! افزون بر این ها به نظر می رسد تمام فن آوری های موجود در مرکز تحقیقات هیوندای، در این محصول تجلی یافته باشند. از امکانات این محصول می توان به سیستم شارژ بی سیم، صفحه نمایش ۱۰٫۲۵ اینچ مرکزی و نمایش گر ۱۲٫۳ اینچی مخصوص راننده، امکان اتصال دو دستگاه با بلوتوث به طور همزمان، هد آپ دیسپلی، سیستم مخابراتی، کروز کنترل تطبیقی، تهویه هوای سقفی و موارد بی شمار دیگر اشاره کرد.

برادر بزرگ سانتافه از راه رسید


هیوندای پالیسید ۲۰۲۰ با موتور ۶ سیلندر خورجینی به حجم ۳٫۸ لیتر عرضه می شود که ۲۹۱ اسب بخار قدرت و ۳۵۵ نیوتن متر گشتاور دارد. این پیشرانه به جعبه دنده ۸ دنده خودکار متصل می شود و امکان تنظیم سیستم رانندگی در هر دو حالت ۲WD و ۴WD را دارد. همچنین تمام حالت های نرمال، اسپرت، هوشمند و یک حالت برفی توسعه یافته نیز برای آن تعریف شده است. پس از رونمایی رسمی این خودرو در نمایشگاه لس آنجلس ۲۰۱۸، خودروساز کره ای فروش پالیسید را در بهترین حالت از تابستان ۲۰۱۹ در آمریکا آغاز می کند.

منبع: اسب بخار

Plan-4

بالا