Plan-3


بازی با جان مردم؛ رسالت مشترک خودروسازان و مسئولان صنعت خودرو

ایران یکی از بالاترین تعداد تصادفات رانندگی در جهان را داراست که بر اساس برخی آمارها سالانه حدود ۸۰۰ هزار تصادف رانندگی در این کشور رخ می دهد و بر اساس همین آمارها ایران در رتبه هشتم مرگ و میر جاده ای قرار دارد که البته این هم به شرایط جاده ها و هم به ایمن نبودن خودروهای تولید داخل بر میگردد .

به گزارش اندیشه کیمیا، وقتی شما به دنبال خریدن خودروی جدید هستید ایمنی نقش مهمی در تصمیم گیری شما ایفاء خواهد کرد. مطمئنا درجه ایمنی خودروهای خارجی موجود در ایران از خودروهای وطنی ضریب خطای کمتری دارد . وقتی راننده و دیگر سرنشینان احساس ایمنی داشته باشند از مسافرت و رانندگی حتی در " حین ماموریت" لذت بیشتری خواهند برد .

دفاع از حقوق مصرف کنندگان و نو آوری در کنار هم سطح وسیعی از ایمنی خودرو ها را فراهم میکند که این فن آوری جدید جان هزاران نفر را نجات داده است ، رشد تقاضای مصرف کنند ها در این سال های اخیر باعث ورود بیشتر خودروهای خارجی ایمن به ایران شد که البته با تصمیمات یک شب دولت ایمنی هم رخت باید بست .

چالش کنونی حمایت از حقوق مصرف کنندگان یا حمایت از تولید کنندگان خودرو که خودروهایشان به ارابه مرگ در جاده ها معروف هستند بر میگردد. نکته جالب اینجاست " واردات خودرو کلا ممنوع اعلام میشود" اما همین خودوهای ایمن که توسط وارد کنندگان که با مجوز قانونی که این روزها به چشم خائن به کشور دیده میشوند وارد شده است جان افراد نظر کرده را از مرگ نجات داده . سوال اینجاست آیا استفاده از خودروهای ایمن فقط برای قشر خاصی تعریف شده است یا مردم عادی نیز می توانند شانسی برای حفظ جان خود در تصادفات رانندگی داشته باشند؟

بانک خودرو

Plan-4

بالا